O nás

Lenzing Biocel Paskov a.s. je akciovou společností se sídlem v Paskově,
v Moravskoslezském kraji České republiky. Tradice výroby buničiny v této oblasti sahá do konce 19. století.

Lenzing Biocel Paskov a.s. se v roce 2010 stal součástí rakouské skupiny Lenzing, předního světového výrobce viskózového vlákna.

Kapacita výroby je 260 tisíc tun viskózové buničiny ročně.

Vedlejším produktem při výrobě viskózové buničiny jsou výluhy a soda. Produkce sody byla zahájena v roce 2013 zprovozněním sodného kotle.

Vysoký objem výroby buničin je náročný na zajištění potřebného množství základní suroviny pro její výrobu – dřevní hmoty. Převážně z tuzemských zdrojů je nakupována smrková vláknina. Dovozy jsou zajišťovány ze Slovenska, Polska
a Běloruska. Podíl nakupované pilařské štěpky představuje přibližně 40 %.

Lenzing Biocel Paskov a.s. má mezinárodní certifikát systému zabezpečení jakosti podle normy ISO 9001. Společnost získala také certifikát potvrzující konformitu zavedeného environmentálního managementu s normou ISO 14001. Lenzing Biocel Paskov a.s. byl mezi prvními podniky, kterým Český úřad bezpečnosti práce udělil osvědčení „Bezpečný podnik“. V říjnu 2006 získala společnost certifikát o zavedení systému BOZP podle specifikace OHSAS 18001:1999. V roce 2003 získala společnost certifikát Spotřebitelského řetězce dřeva C-o-C.

V roce 2009 získala společnost certifikát FSC® (Licenční číslo: FSC-C118737) pro spotřebitelský řetězec CoC a kontrolované dřevo.

Ve společnosti bylo k 1. 1. 2017 zaměstnáno 371 zaměstnanců.